Шановні партнери!

Раді Вам повідомити про початок проведення весняних польових робіт на нашому R&D центрі та поділитися першими обстеженнями озимини.

11 квітня 2018 року був проведений огляд посівів пшениці озимої на дослідному полігоні R&D центр Compo Expert на базі господарства «Дружба-Нова» у Чернігівській області смт. Варва.

Програмою досліджень було передбачено визначення впливу на розвиток та врожайність озимої пшениці стартового мікрогранульованого добрива Ізі Старт ТЕ-Макс 11-48-0 і мінерального добрива з ефектом стимулятора росту рослин Басфоліар Келп СЛ та їх композиції.

      Схема дослідів була наступна:
  • Контроль
  • Ізі Старт ТЕ-Макс 11-48-0, 20 кг/га (внесення локально в зону насіннєвого ложа)
  • Басфоліар Келп СЛ, 2,0 л/т (обробка насіння перед сівбою)
  • Ізі Старт ТЕ-Макс 11-48-0, 20 кг/га + Басфоліар Келп СЛ, 2,0 л/т

В ході обстежень було відібрано по 15 типових рослин з кожної ділянки варіантів в трикратній повторності. Відібрані рослини пшениці озимої з ділянок, де застосовувались продукти, як і очікувалось, істотно відрізнялись від контролю. За рахунок локального внесення в зону насіннєвого ложа, мікрогранульоване добриво Ізі Старт ТЕ-Макс 11-48-0 забезпечує проростки культури доступним фосфором та мікроелементами, які впливають на початковий ріст та розвиток. До складу цього добрива входять такі мікроелементи як марганець, залізо, цинк. Останній відіграє важливу роль на початкових фазах розвитку рослин, відповідає за вегетативний ріст, марганець сприяє засвоєнню азотних добрив, особливо при складних ґрунтово-кліматичних умовах на початкових етапах вегетації, також бере участь в процесі фотосинтезу.

Так, на рослинах де застосовувалось мікрогранульоване добриво Ізі Старт ТЕ-Макс 11-48-0 спостерігалась значна вегетативна маса, коренева система була добре розвинута, утворились вторинні корінці, в той же час на контролі рослини відставили у рості, а утворення вторинних корінців ще не розпочалось.

Басфоліар Келп СЛ за рахунок високої концентрації ауксинів стимулює активний розвиток кореневої системи, покращує поглинання поживних речовин, забезпечує збільшення надземної маси рослин, підвищує стійкість рослин до складних ґрунтово-кліматичних умов, по суті, дає перший поштовх для розвитку рослин в момент проростання.

У варіанті з застосуванням Басфоліар Келп СЛ (обробка насіння) рослини мали чудово розвинену розгалужену первинну кореневу систему, краще розвинене стебло та більший розмір рослин у порівнянні з контролем.

При застосуванні Ізі Старт ТЕ-Макс 11-48-0 + Басфоліар Келп СЛ у композиції, відібрані рослини також показали очевидний результат дії продуктів. Рослини мали гарну кореневу систему с вторинними корінцями, вегетативна маса рослин як і у попередніх варіантах була значно більша ніж на контролі.

Мінеральні добрива Ізі Старт ТЕ-Макс 11-48-0 та Басфоліар Келп СЛ сприяють кращому розвитку рослин, дають істотний поштовх на перших стадіях розвитку культур. Саме це сприяє утворенню міцної кореневої системи в подальшому, яка посилює поглинання елементів, покращує ефективність використання основних мінеральних добрив. Молоді рослини зможуть краще протистояти шкідникам та хворобам, конкурувати з бур’янами, що в результаті приводить до підвищення урожайності в порівнянні з контрольним варіантом.

Нагадуємо, що застосування мікрогранульваного добрива Ізі Старт ТЕ-Макс 11-48-0 локально при сівбі та стимулятора росту Басфоліар Келп СЛ для обробки насіння дозволяє отримати високі прирости урожайності, в тому числі і на ярих культурах. Результати даних досліджень можна отримати в наших регіональних менеджерів.